Orsova Shipyard Company

Cariere

Funcția :  Director sucursala Agigea –  santier constructii/reparații navale

Profilul candidatului

Responsabilitati:

  • Planifică, coordonează și urmareste desfasurarea activităților de producție a contractelor de reparații, constructii navale și ambarcațiuni, precum si inchirierea navelor proprii.
  • Identifica si contracteaza parteneri comerciali pentru asigurarea comenzilor de contructii, reparatii si inchiriere nave. Urmareste derularea contractelor de constructii, reparatii si inchiriere
  • Dezvoltă obiective pe termen scurt și obiective pe termen lung, inclusiv priorități de lucru, pentru a asigura profitabilitatea sucursalei.
  • Dezvolta strategii si coordoneaza implementarea lor pentru asigurarea necesarului de personal, buna functionalitate a echipamentelor, utilajelor, cladirilor si spatiilor de lucru.

Studii : superioare, de preferinta profil inginerie Mecanica, inginerie Navala,     Electromecanica, Constructii Navale;

Experiența: Minimum 5 ani in domeniul de constructii navale, mecanica, electromecanica, reparatii metalice, constructii metalice, etc.

Experienta in management, conducerea si coordonarea echipelor.

Experienta in elaborarea, urmarirea si implementarea bugetului de venituri si cheltuieli.

Cunostinte :

  • Cunostinte teoretice si practice in domeniu constructiilor navale, reparatii echipamente si utilaje, confectii structuri metalice
  • Cunostinte de profil reparatii constructii navale, tehnici de sudura, mecanica si electromecanica.
  • Cunostinte economico-financiare si juridice necesare activitatii de administrare a sucursalei.
  • Cunostinte de legislatia muncii, igiena si protectia muncii, protectia mediului
  • Vorbitor de limbi straine de circulatie internationala ( de preferat limba engleza si/sau germana, franceza)
  • Carnet de conducere cat. B

Aptitudini:

  • capacitate in organizarea de activitati complexe, de optimizare a fluxiurilor de productie specifice constructiilor navale si/sau pe baza experientei acumulata in activitatea anterioarae.
  • cunoasterea tehnicilor si procedurilor specifice constructiilor metalice/navale
  • abilitati de coordonare de a personalului din subordine, pentru atingerea obiectivelor si cresterea productivitatii muncii
  • capacitate decizionala, responsabilitate, asumare si determinare pentru desfasurarea unei activitati profitabile
  • capacitatea de adaptare rapida la specificul activitatii si
  • Bun comunicator cu personalul din subordine, structurile de conducere ale unei companii, colaboratori si parteneri de afaceri.
  • Bun negociator

Dosarul de candidatura trebuie sa contina:

  • Scrisoare de intenție;
  • CV in limba romana, in format Europass, cu detalii de responsabilitati la locurile de munca anterioare, datat si semnat;
  • Dovada studiilor superioare, specializări;

Oferim un mediu de lucru stabil, motivant, bazat pe principii de guvernanta corporativa solida. Pachet salarial motivant format din componenta fixa si variabila, in baza  performantei.

Termen limita pentru depunere dosar:  12.03.2021

Dosarul se poate depune:

  • la sediul social al societatii, sau prin posta la adresa Orsova, str. Tufari, nr.4, 225200, jud. Mehedinti
  • prin email la adresa : secretariat.ca@snorsova.ro